Drewniane zabawki dla chłopców

Od pewnego czasu można zauważyć, iż na półkach sklepowych obok całego mnóstwa zabawek wykonanych z najróżniejszych tworzyw sztucznych, pojawiają się drewniane zabawki. Można wywnioskować z tego, że świadomość społeczeństwa jest coraz większa, a tym samym chętnych kupujących tego rodzaju ekologiczne zabawki przybywa. Dzięki temu wybór drewnianych zabawek w sklepach jest naprawdę bardzo duży.
Trzeba podkreślić fakt, iż plastikowe lalki, samochodziki, klocki itp. często są wykonane w sposób niedokładny, poza tym plastik łatwo się łamie, przez co dziecko może sobie zrobić krzywdę odłamkiem takiej rzeczy. Niepodważalnym jest również to, że w składzie plastiku znajduje się m.in. trujący ołów.
Biorąc pod uwagę powyższe, zabawki z naturalnego drewna wygrywają już w przedbiegach, bo nie ma nic ważniejszego od bezpieczeństwa dziecka.

Jakie są dostępne drewniane zabawki dla chłopców?

Tu wybór jest niezwykle duży, między innymi:

  1. Klocki, które są niemalże podstawowym wyborem wśród drewnianych zabawek. Mogą pełnić funkcję edukacyjną, dzięki nadrukom liter bądź cyfr. Wspaniale rozwijają wyobraźnię, gdy są klockami, z których można ułożyć piękne rysunki, układanki lub najróżniejsze budowle.
  2. Kolejka, która sprawi radość niejednemu chłopcu. Kolejki mogą mieć wiele elementów, dzięki czemu są bardzo atrakcyjną i ciekawą zabawką. Kolorowe pociągi, tory kolejowe oraz drzewa i znaki drogowe, to wszystko sprawi wiele przyjemności dziecku podczas zabawy.
  3. Auta, czyli zabawka, bez której żaden chłopiec się nie obejdzie. Szeroka gama kolorów i modeli samochodów pozwala na skompletowanie wspaniałej kolekcji. Dodatkowo można ją uzupełniać dodatkami, takimi jak garaże, parkingi i wiele innych, a wszystko to z naturalnego drewna.
  4. Liczydło, czyli pomoc naukowa w formie zabawki dla młodego ucznia jest wspaniałą rzeczą, gdyż uczy liczenia za pomocą kolorowych koralików, które zachęcają do nauki poprzez zabawę.
  5. Figurki wszelkiego rodzaju, które można skompletować z innymi zabawkami, takimi jak auta, pociągi i różne budowle.
  6. Warsztat z asortymentem służącym do zabawy w naprawianie uszkodzonych rzeczy, czy też tworzenie nowych. Taki drewniany warsztat zawiera mnóstwo narzędzi pracy i może być źródłem wielkiej radości dla młodego majsterkowicza.
  7. Dużą popularnością cieszą się drewniane budynki, zagrody, z których można stworzyć farmę wraz ze zwierzętami, czy też remizę strażacką oraz wiele innych zabudowań. Takie drewniane zabawki dla chłopców oprócz tego, że są pięknie wykonane, to zapewniają ciekawą zabawę i rozbudzają kreatywność.
  8. Rowerek to kolejna zabawka, która wykonana z drewna świetnie się prezentuje. Popularne są rowerki biegowe, będące idealnym wyborem dla dziecka od 2 roku życia. Takie rowerki przyczyniają się do nauki równowagi, co procentuje w późniejszym wieku dziecka, podczas nauki jazdy na większym rowerze (siodełka rowerowe).

Zalety drewnianych zabawek.

Oprócz wcześniej wspomnianego bezpieczeństwa, które jest najistotniejsze, kolejną zaletą drewnianych zabawek jest to, iż zabawa nimi rozwija wyobraźnię dziecka oraz jego kreatywność. Dzieje się tak dlatego, iż w przeciwieństwie do elektronicznych zabawek, te wykonane z drewna nie są naszpikowane różnymi gadżetami, światełkami, melodyjkami i innymi dodatkami, które powodują, że dzieci są wyręczane w zabawie i zwyczajnie nie mają możliwości, aby się wykazać. A przecież to nie o to chodzi. Ponadto zabawki wykonane z naturalnego drewna są bardziej trwałe, niż plastikowe przedmioty, więc będą dłużej służyły naszym pociechom, dlatego warto w nie inwestować. Na szczęście coraz więcej sklepów zauważa zwiększający się popyt na ekologiczne, drewniane zabawki i tym samym oferuje duży wybór asortymentu.