Interaktywne zabawki do nauki angielskiego

Zabawki edukacyjne to pewnie najlepszym stymulowaniem do nauki dla małego dziecka. Szczególnie dotyczy to nauki języków obcych. Obecnie podstawowym w całym świecie występuje język angielski. Rodzice muszą zwrócić szczególną uwagę na to. Dlatego zalecamy zadbać o edukacji swojego malucha od najmłodszych lat, przecież dokładnie w wieku przedszkolnym dzieci bardzo szybko uczą się języków obcych. Oczywiście, że w tym wieku najlepszą formę podania czegokolwiek nowego dla malucha są zabawki.

Najatrakcyjniejsze interaktywne zabawki do języka angielskiego

Dzisiaj mamy wielki asortyment różnych zabawek i pomocy edukacyjnych. Na przykład, bardzo popularną jest gry „memo”, są to gry pamięciowe. Jest to jednym z najlepszych sposobów dla zapamiętania słów, wyrazów, przecież dzięki tej grze dziecko szybko może nauczyć się kojarzyć wyraz z konkretnym obrazkiem. Także mamy inne interesujące opcje jak np. puzzle językowe, interaktywne zabawki, tablety edukacyjne oraz książeczki polsko-angielskie.
Wśród zabawek dwujęzycznych możemy zwrócić uwagę na następne maskotki edukacyjne oraz inne interaktywne gadżety:

Maskotki edukacyjne

 • Miś-Licz ze mną od Chicco — pomoże maluszku, dzięki naciśnięciu różnych przycisków, przyswoić słowa i cyfry w języku polskim oraz angielskim, także nauczy nazw zwierząt i owoców.
 • Mądry Miś od E-Edu — może nauczyć dziecko piosenek, zwrotów oraz nazw części.
 • Szczeniaczek Uczniaczek od FisherPrice — ciekawa śpiewająca i licząca dwujęzyczna zabawka. Ma on też talent muzyczny. Także zabawka ma wyjątkową funkcję Poziomy Nauki — jest to opcja stworzona, aby uczyć dziecka przez zabawę, która dotrzymuje tempa ich rozwojowi. Dlatego, zabawka oferuje 3 różne poziomy: odkrywanie, zachęcanie, naśladowanie

Śpiewający smok od Chicco — zabawka ma 10 różnych, zabawnych rymowanek oraz pozwala maluszku, naciskając kolorowe przyciski na brzuszku, poznawać alfabet, liczby, kształty, kolory i nazwy zwierząt.

Interaktywne zabawki do nauki angielskiego

 • Stolik edukacyjny — to świetne miejsce zabaw i wielkich odkryć dla maluszka: zwykły edukacyjny stoliczek, pomagający uczyć pierwszych słów dzięki różnym dźwiękom (
  https://www.ceneo.pl/oferty/glosnik-bluetooth) i piosenkom. Także oferuje całe mnóstwo interaktywnych elementów.
 • Smily Play — jest to książeczka dwujęzyczna, zachęcająca dzieci do nauki języka angielskiego. Ona oferuje 5 trybów zabawy, pozwala dziecku wybrać przyciskiem jedną z opcji. Maluch, przerzucając kolejne strony, może naciskać guziki, takim obrazem decydując, jakie nowe słowa chce poznać. Każda strona książeczki jest kolorowo i barwnie ilustrowana. Jest to pewnie jedną z najlepszych zabawek do nauki języka angielskiego.
 • Mówiąca Bramka Clementoni — jest to niezwykła zabawka, jest to właśnie taki produkt 2 w 1: bramka do piłki nożnej i zabawka edukacyjna, bardziej polecana dla chłopców. Clementoni może rozpoznawać strzelenie gola, dzięki czujnikowi optycznemu, a także nauczy dziecko pierwszych liczb, liter, kolorów, kształtów i słów.
 • Liscianigiochi Karotka Mówiąca Farma — nauczy maluszka wielu rzeczy i pozwala rozwijać umiejętność logicznego myślenia. Zabawka zawiera mnóstwo wesołych rymowanek, różnych gier, quizów.
 • Tablet dotykowy polsko-angielski Inteligentna maszyna nauki — jest to bardzo łatwy w użyciu gadżet, który przeznaczony dla najmłodszych odkrywców, za ją pomocą dzieci będą mogli poznać pierwsze literki i cyferki. Dzięki tej grze maluch może rozwijać się manualnie, słuchowo oraz muzycznie.
 • Język angielski elektroniczna gra edukacyjna HiT — interaktywna gra do nauki języka angielskiego, która przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Pozwala poznać wiele nowych słów, wyrazów, zwrotów. Na 12 planszach znajduje się 360 haseł w języku angielskim. Do każdego hasła mamy odpowiedni rysunek, oto właśnie i będzie celem gry — dziecko musi dopasować odpowiedniego hasła do rysunku.

Otóż dzisiaj pokazaliśmy dużo interesujących zabawek do nauki angielskiego. Zalecamy wybrać zabawkę odpowiednie do wieku maluszka i życzymy powodzenia.