jak-zrobić-świąteczne-dekoracje

Jak zrobić dekoracje świąteczne? Idealna zabawa dla dzieci

Grudzień jest dla wielu z nas miesiącem przygotowań do świąt. Aby jak najlepiej wczuć się w ten zimowy i świąteczny klimat, bardzo często dekorujemy nie tylko same choinki, ale i całe domy różnymi ozdobami. Jednak każdy, kto chociaż raz kupował dekoracje niestety wie, że często są one bardzo drogie. Istnieje jednak świetny sposób na to by zaoszczędzić pieniądze, ale co ważniejsze – spędzić kreatywny i wspaniały czas z dzieckiem. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się jak samodzielnie zrobić świąteczne dekoracje do domu!

Samodzielne tworzenie dekoracji to świetna zabawa

Tworzenie własnych dekoracji świątecznych, to rewelacyjna zabawa nie tylko dla dzieci, ale również i dorosłych. Podczas wspólnej pracy nad ozdobami, można spędzić radosny i bardzo wartościowy czas ze swoimi najbliższymi, a przy okazji zrobić wspaniałe dekoracje, które będą unikalną ozdobą naszego domu. Poza tym samodzielna praca nad dekoracjami jest dla dziecka okazją do rozwijania swojej motoryki małej, ćwiczenia koncentracji i skupienia, a także szansą, aby uwolniło swoją kreatywność. Skoro wiemy już, jak wiele zalet ma taka samodzielna praca, pojawia się nurtujące pytanie – jak zrobić dekoracje świąteczne, które będą efektownie zdobić mieszkanie?

Ozdoby Bożonarodzeniowe – pomysły

Gwiazdki

Wszelkiego rodzaju gwiazdy, gwiazdki i gwiazdeczki to prosta a zarazem efektowna dekoracja dla każdego domu. Jak zrobić takie ozdoby Bożonarodzeniowe? Można wycinać je z białego lub kolorowego papieru albo składać jako origami. Jedynym ograniczeniem przy tworzeniu takiej ozdoby jest nasza własna wyobraźnia.

Łańcuchy

Jak zrobić taką ozdobę na choinkę? Istnieje wiele niezwykłych pomysłów na łańcuchy. Jednym z nich jest nawlekanie na sznurek lub wstążkę zafarbowanych makaroników o różnych kształtach, lub przyczepianie do nich klejem na gorąco suszonych plastrów pomarańczy i cynamonu. Inną propozycją są bardzo lubiane przez dzieci – łańcuchy skręcane z bibuły. Wystarczy wziąć dwa kawałki bibuły i… skręcać! Świetna zabawa gwarantowana.

Bombki

Są to jedne z najbardziej popularnych świątecznych dekoracji. Jak zrobić te efektowne ozdoby na choinkę? Bombki można stworzyć na bazie styropianowej kuli, ozdabiając je na przykład cekinami, wełną, wstążkami czy sznurkiem. Piękne zawieszki na choinkę można zrobić także z pierniczków, suszonych owoców, cynamonu albo orzechów. 

Stroiki

Istnieje bardzo wiele rodzajów stroików – i wszystkie są przepiękne! Taką dekorację świąteczną można zrobić z szyszek, z gałęzi świerka, suszonych owoców, pierniczków, sznurków czy koralików… a najlepiej łącząc ze sobą wszystkie te elementy. Święta często kojarzą się nam właśnie z taką mieszaniną składników – można więc zaszaleć!

Inne pomysły na ozdoby świąteczne

Tak naprawdę przy tworzeniu ozdób jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Aby zrobić piękne dekoracje może szukać inspiracji nie tylko w internecie, ale i przeglądając zawartość swoich domowych szafek. Jeżeli popatrzymy na rzeczy codziennego użytku od innej strony, może się okazać, że staną się one najpiękniejszą i najbardziej unikalną ozdobą naszego domu.