Kolorowe plecaki do przedszkola. Jak zapakować przedszkolaka

Kolorowe plecaki do przedszkola. Jak zapakować przedszkolaka?

Wybór pierwszego plecaka dla przedszkolaka to nie lada wyzwanie. Rodzice szukają plecaka, który będzie praktyczny i wygodny. Podczas gdy dzieci są zainteresowane kolorami i bohaterami, którzy się na nim znajdują. Z pewnością priorytety rodziców i dzieci da się pogodzić, ponieważ na rynku jest ogromny wybór we wszystkich kolorach, wzorach, kształtach. Są plecaki ze wzorami 3D, cekinami, w kształcie zwierząt, z bohaterami bajek. Każde dziecko z pewnością znajdzie swój wymarzony.

Jak wybrać?

Plecak dla przedszkolaka powinien być dobrany do jego wzrostu, aby wygodnie się go nosiło. Dobrze, jeżeli plecak posiada miękkie i regulowane szelki. Będzie rósł razem z dzieckiem.

Należy też się zastanowić, co będzie w nim noszone. Do przedszkola, gdzie trzeba przynosić własne wyżywienie przyda się plecak z dwiema komorami. Do jednej będzie można zapakować drugie śniadanie. Druga będzie służyła do przenoszenia pozostałych rzeczy. Na rynku są również dostępne plecaki ze specjalną kieszonką na lunch box, która ma specjalną wyściółkę i jest wodoodporna. Boczne kieszonki na butelki z napojami przydadzą się podczas przedszkolnych wycieczek.

Utrzymanie plecaka w czystości to ważny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę. Możliwość prania w pralce ułatwi zadanie, kiedy w środku coś się wyleje bądź maluch postanowi sam udekorować plecak mazakami.
Ergonomia plecaka do przedszkola to jeden z ważniejszych elementów. Dobrze skonstruowany, będzie rozkładał ciężar równomiernie. Niweluje to ryzyko powstania wad postawy.

Nie mniej ważne jest to czy plecak będzie podobał się dziecku. Jeżeli będzie odpowiadał jego gustom, z przyjemnością będzie go nosił. Może to być również swego rodzaju zachęta do chodzenia do przedszkola. Rodzic może wybrać kilka modeli, które spełniają jego kryteria i które mogą spodobać się maluchowi, a ostateczny wybór pozostawić dziecku. Samodzielne wybrany plecak w ulubionym kolorze, z uwielbianym bohaterem z bajek lub zwierzakiem da dziecku wiele radości.

Co spakować?

Dzieci w swój plecak do przedszkola spakowałyby wszystko. W plecaku musi, więc być miejsce na ulubioną zabawkę lub przytulankę, z którą maluch się nie rozstaje.

Zwykle każde przedszkole ustala swoje zasady, co do tego, co dzieci muszą i mogą przynieść. Najczęściej są to:

  • ubranka na zmianę
  • kapcie
  • piżama, jeżeli dzieci mają drzemkę
  • drugie śniadanie, przekąski, jeśli w przedszkole nie zapewnia wyżywienia
  • pomoce na zajęcia plastyczne
  • ulubiona zabawka lub przytulanka.

Podczas przedszkolnych wyjść i wycieczek w plecaku powinien się znaleźć prowiant, napój, cieplejsza bluza lub ubranie na zmianę. Przed wyborem plecaka warto dowiedzieć się jakie zasady panują w danym przedszkolu i co dziecko będzie musiało przynosić.
Plecak dla przedszkolaka nie będzie służył tylko do przedszkola. Przyda się także na wycieczki za miasto z rodziną, nocowanie u babci, wycieczki rowerowe. Dziecko może zbierać do plecaka znalezione na spacerze skarby, szyszki, kamienie, liście. Wtedy będzie się liczyła jakość wykonania i materiał, z którego jest zrobiony. Dobrze, żeby był wytrzymały i nie uległ szybkiemu zniszczeniu lub rozdarciu.

Wybór i zakup pierwszego plecaka do przedszkola oraz całej wyprawki może być elementem przygotowania do tej nowej przygody. Pójście do przedszkola będzie dla dziecka czymś ciekawym i ekscytującym. Maluch będzie wyczekiwał momentu, kiedy będzie mógł spakować swój kolorowy plecak i ruszyć do przedszkola. Ułatwi mu to rozłąkę z rodzicami.