Skrzynia na zabawki – jak zrobić?

Chcesz dla swojego dziecka zrobić oryginalną skrzynię na zabawki, to jest rozwiązanie dla Ciebie. Oto prosty sposób jak samemu taką wykonać. Do dzieła.

Przed przystąpieniem do pracy przygotuj potrzebne materiały, a mianowicie:

  • 2 drewniane sklejki o wymiarach 40cm x 80 cm 
  • 1 drewniana sklejka o wymiarach 41cm x 81 cm
  • 2 drewniane sklejki o wymiarach 40 cm x 40 cm 
  • Gwoździe 1,4 x 25 mm
  • 2 uchwyty do mebli (reling)

Potrzebne materiały zakupisz w dowolnym sklepie budowlanym.

Przydadzą się również farby by udekorować gotową już skrzynię na zabawki. Dobrym pomysłem jest użycie czarnej farby tablicowej. Dzięki niej dzieci gotową już skrzynię mogą przyozdabiać kolorową kredą. Takie czarne pudło za każdym razem ma inny wygląd, w zależności od wyobraźni Waszych pociech. Gdy dany malunek się znudzi wystarczy zmyć kredę i ozdobić ścianki na nowo. Druga możliwość to zakup kilku próbników farb. W takim wypadku przyda się taśma malarska by wyznaczyć nią paski lub inne kształty do pomalowania.

Drewniana skrzynia na zabawki DIY – instrukcja krok po kroku 

Przy użyciu dwóch krótszych i dwóch dłuższych sklejek stwórz prostokąt i połącz jego boki za pomocą gwoździ. 

Sklejka o wymiarach 41 x 61 będzie dnem skrzyni – nałóż ją na powstały prostokąt i przybij gwoździami. Obróć powstały w ten sposób pojemnik na drugą stronę. Podstawa skrzyni już jest gotowa. Dodatkowo by łatwiej było przenosić skrzynię na zabawki należy zamontować uchwyty. Na obu krótszych bokach zaznacz środek około 5 cm od góry paki. W tym miejscu za pomocą załączonych do relingów wkrętów zamocuj je. Pamiętaj by po obu stronach były zamocowane na tej samej odległości.

Za pomocą papieru ściernego można usunąć ewentualne nierówności powstałe na brzegach skrzyni. Taka skrzynia idealnie sprawdzi się w pokoju dziecka na pluszaki lub organizacje klocków. Dla chłopca może to być idealne miejsce do przechowywania ulubionych zestawów lego, a dla dziewczynki na ubranka wszystkich lalek.

Nie tylko w pokoju dziecka znajdzie zastosowanie. Pomalowana na biało ze złotymi uchwytami sprawdzi się również w sypialni jako pojemnik na zapasową pościel. Będzie to idealny element wpisujący się w obecne trendy. W spiżarce można w niej przechowywać puste słoiki, które będą czekać na kolejny sezon zapraw. Może ona „rosnąć” razem z dzieckiem. Wystarczy pstrokate barwy zmienić na bardziej stonowane, które podobają się w danym wieku. 

Styl w jakim powstanie skrzynia jest dowolny. Tak naprawdę ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i miejsce do którego chcemy ją dopasować. Powodzenia!