Wyprzedaż odzieży dziecięcej - jak dobrać rozmiar

Wyprzedaż odzieży dziecięcej – jak dobrać rozmiar?

Wyprzedaż odzieży dziecięcej to znakomita okazja, by uzupełnić szafę naszego dziecka i kupić mu dobre jakości ubrania w atrakcyjnych cenach. Wielu rodziców waha się przed zakupem tego typu strojów przez Internet – ich główną obawą jest nie tylko kwestia zgodności zamawianego towaru z opisem, ale również niedopasowania go pod względem rozmiaru. Czy ubrania dla dzieci można kupować bez przymierzania? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów online i w sklepie stacjonarnym?

Czy rozmiar na metce ma znaczenie?

Odzież dziecięca przypomina odzież dla dorosłych nie tylko pod względem modnych ostatnio fasonów. Pomyśl o tym, co znajduje się w Twojej szafie – czy każda sztuka odzieży jest w tym samym rozmiarze? Z pewnością nie! Podobnie jest z ubraniami dla dzieci.

Wiele marek zaniża lub zawyża rozmiarówki w przypadku odzieży damskiej i męskiej, i dokładnie tak samo dzieje się w przypadku ubrań dla dzieci. Dlatego nie warto polegać tylko i wyłącznie na oznaczeniach z metki – potraktuj je jako wskazówkę i raczej dodatkową informację, a nie jednoznaczne wytyczne. Weź pod uwagę fakt, że Twoje dziecko intensywnie rośnie. Jeśli wahasz się między dwoma rozmiarami, lepiej postawić na większy, zwłaszcza w przypadku małych dzieci – w końcu dorosną do nieco zbyt dużego ubranka, podczas gdy za mała odzież będzie zupełnie bezużyteczna.

Zakupy w sklepie stacjonarnym

Bez względu na to, czy odzież dziecięca jest głównym celem naszej wyprawy do galerii handlowej lub sklepu dla dzieci, czy też chcemy kupić coś dla naszej pociechy przy okazji polowania na ubrania dla siebie podczas wyprzedaży – istnieją sposoby na to, by poradzić sobie z tym zadaniem samodzielnie. Wielogodzinna wyprawa do sklepu, męczące przymierzanie ubrań i tłumy klientów mogą spowodować, że dziecko będzie grymasić, a zakupy staną się nerwowe i nieprzyjemne. Po odpowiednich przygotowaniach możesz jednak udać się na zakupy sama i wrócić ze świetnymi ubraniami dla swojego dziecka!

Najważniejszą kwestią jest dokładne zmierzenie dziecka. Możesz również zmierzyć najlepiej pasujące na niego ubrania – z uwzględnieniem rozciągliwości mierzonych materiałów. Dla pewności zapisz lub rozrysuj sobie odpowiednie wymiary. Zabierz ze sobą na zakupy miarkę i w razie wątpliwości porównaj zapisane wymiary z tymi uzyskanymi przy pomiarze wybranego elementu odzieży.

Zakupy w sklepach internetowych

Wyprzedaże internetowe to wygodny sposób na zakupy dokonywane z domowego zacisza. Jednak i w tym przypadku nie warto kierować się tylko oznaczeniami z metek ubrań, które już posiadasz. Podobnie jak przy zakupach w sklepach stacjonarnych, podczas szukania ubrań w Internecie kieruj się wymiarami dziecka i pasujących na niego ubranek, i porównuj uzyskane wyniki z tabelami rozmiarów. Rób tak z każdym interesującym Cię towarem, nawet jeśli chcesz kupić kilka podobnych rzeczy pochodzących z jednego sklepu.

Dodatkowym plusem wielu sklepów internetowych jest możliwość przeczytania opinii o produktach z ich asortymentu. Przeglądając recenzje szukaj informacji o zgodności towaru z opisem i tabelą rozmiarów, trwałości materiału, jego rozciągliwości. Jeśli nadal nie jesteś pewna, czy warto zamówić dany przedmiot, z pomocą przyjdą Ci media społecznościowe, blogi rodzicielskie, a także strony zbierające opinie o sklepach internetowych.

Ubranko nie pasuje – i co dalej?

Niestety, czasem ubranko nie pasuje na nasze dziecko, nawet mimo naszych dobrych chęci i solidnych przygotowań do zakupów. Zwrot czy wymiana ubranek z wyprzedaży odzieży dziecięcej odbywa się na ściśle określonych warunkach – uważaj zwłaszcza na produkty oznaczone hasłem „przecena” zamiast „promocja” czy „wyprzedaż”! Przed dokonaniem transakcji warto dokładnie przeczytać regulamin danego sklepu lub poprosić o udzielenie stosownych informacji przez jego pracownika.