hulajnoga-dla-dziecka

Hulajnoga dla dziecka, jak wybrać?

Dlaczego warto kupić dziecku hulajnogę?

Postęp technologiczny sprawia, że wiele ludzi, w tym dzieci, prowadzi siedzący tryb życia mający negatywny wpływ na zdrowie. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest istotna dla rozwoju dziecka; jednym ze sposobów na jej zapewnienie tak, by połączyć przyjemne z pożytecznym, jest korzystanie z hulajnogi. Jak jednak wybrać tę odpowiednią dla naszego dziecka? Tego można dowiedzieć się po przeczytaniu tego artykułu. 

Jak wybrać odpowiednią hulajnogę dla dziecka?

By wybrać hulajnogę, która faktycznie okaże się być dobrze dopasowana do naszego dziecka, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak ilość kół, wysokość, rodzaj tekstury, z jakiej został wykonany podest, czy design.

Jaką wysokość powinna mieć hulajnoga?

Wysokość hulajnogi dla dziecka powinno dostosowywać się przede wszystkim do jego wzrostu. W opisie produktu producenci często podają zalecany wiek lub wzrost użytkownika; ze względu na to, że dzieci często różnią się wzrostem pomimo wieku, podczas podejmowania decyzji najlepiej jest się kierować tym drugim. Jeśli chcemy wybrać model hulajnogi, który ma posłużyć nam na lata, warto zdecydować się na taki, który posiada regulowaną wysokość kierownicy – pozwoli to na dostosowywanie hulajnogi do wzrostu dziecka gdy będzie rosło wraz z upływem lat.

Ile kół powinna mieć hulajnoga?

To, czy nasza hulajnoga powinna mieć dwa, czy trzy koła, zależy przede wszystkim od tego, jaką koordynację ma nasze dziecko. Hulajnogi dwukołowe nadają się przede dla bardziej sprawnych fizycznie pociech ponieważ wymagają rozwiniętych umiejętności dobrego utrzymywania równowagi. Są znacznie zwrotniejsze od ich dwukołowego odpowiednika, dzięki nim można też rozwinąć większą prędkość

Na co zwrócić uwagę wybierając podest?

Ważne jest, aby podest hulajnogi był nisko osadzony – gwarantuje to odpowiednie ułożenie środka ciężkości. Ponadto, warto, by był pokryty powłoką z antypoślizgowej struktury lub miał nierówną powierzchnię – zapewni to lepszą przyczepność stopy i pozwoli uniknąć nieprzyjemnych wypadków.

Jaki design hulajnogi wybrać?

Design hulajnogi jest istotny jedynie w kwestii estetycznej, nie oznacza to jednak, że nie jest on istotny – młode osoby często zwracają uwagę właśnie na wygląd. Należy dostosować go do gustu naszego dziecka. Na rynku dostępna jest różnoraka ilość kolorów i kształtów hulajnóg wykonanych z różnych tekstur. Odpowiedni wygląd tej, którą wybierzemy sprawi, że nasza pociecha chętniej będzie z niej korzystać, a tym samym częściej prowadzić aktywność fizyczną.