Jakie klocki na prezent Lego, Cobi czy Playmobil

Jakie klocki na prezent? Lego, Cobi czy Playmobil?

Lego to najpopularniejsze klocki na świecie, oferowane w setkach zestawów w ramach kilkudziesięciu motywów czy serii. Począwszy od klasycznych zestawów związanych z miastem, przez motywy ze znanych filmów, zestawy zasilane silnikami, komplety pozwalające na zabawę w wirtualnej rzeczywistości czy kończąc na architekturze z całego świata. Dla chłopców i dziewczynek. Dla najmłodszych jak i tych większych. A czy jest jakaś alternatywa na klocki Lego? Jest. Niemieckie klocki Playmobil oraz polskie klocki Cobi.

Lego, Cobi czy Playmobil? Które klocki wybrać na prezent?

Nie tylko klocki Lego są dostępne dla dzieci na tym świecie – są jeszcze klocki Cobi i klocki Playmobil. Choć Lego są zdecydowanie najpopularniejsze i najdroższe z nich wszystkich. Klocki Lego to marka, której za zestawy trzeba zapłacić odpowiednio dużo. Dostajemy jednak za to klocki najwyższej jakości, które swobodnie można ze sobą łączyć nie tylko w ramach danej serii. Klocki Lego to też popularne motywy filmowe czy komiksowe, zestawy prezentujące światową architekturę, komplety 3 w 1, zestawy kolekcjonerskie czy klocki pozwalające przy pomocy smartfona na zabawę w rzeczywistości wirtualnej. Pod kątem różnorodności i innowacyjności, klocki Lego zostawiają konkurencję w tyle. A co u niej słychać?

Najtańsze ze wszystkich propozycji będą klocki Cobi – jest to polska alternatywa dla klocków Lego. Jeżeli mowa o klockach Cobi, to jest tutaj pewne ograniczenie. Producent zdecydowanie postawił na wszelkiego rodzaju pojazdy – samoloty, samochody, statki, łodzie, czołgi, myśliwce, helikoptery, statki kosmiczne itd. Jest tylko niewielka garstka zestawów z budynkami czy innymi obiektami. W przypadku klocków Playmobil – cenowo znajdują się one pośrodku, chociaż zdecydowanie bliżej im do cen zestawów Lego. Są droższe niż Cobi i odrobinę tańsze niż Lego. Również oferowane są w bardzo wielu seriach tematycznych, ze szczególnym nakierowaniem na tematykę związaną z codziennym życiem na wielu płaszczyznach. Jest motyw miejskich pojazdów, szpitala, współczesnego domu, przedszkola, szkoły czy hotelu dla zwierząt. Na wyróżnienie zasługują charakterystyczne i bogato zdobione figurki klocków Playmobil.

Czym kierować się przy wyborze?

Wybierając klocki dla dziecka, zawsze trzeba kierować się zasobnością portfela. To na początek, ale czym jeszcze? Przede wszystkim tematyką, która interesuje nasze dziecko. Jeżeli nasza pociecha uwielbia Gwiezdne Wojny albo Harry’ego Pottera, a może Batmana czy innych superbohaterów, zdecydowanie najlepszym wyborem okażą się klocki Lego. Tam też znajdziemy wiele klocków, które wspomogą dziecko w poznawaniu współczesnego miasta i służb w nim funkcjonujących (patrz seria Lego CITY). Nie ma tam jednak wszystkiego. W przypadku klocków Cobi, szczególnie sporo uwagi poświęcono na tematykę militarystyczną (której brak w Lego). Więc jeżeli dziecko lubi zabawę w wojnę, to klocki Cobi będą bardzo dobrym wyborem. A co wyróżnia klocki Playmobil? Zdecydowanie bogactwo wielotematycznych figurek, które są większe niż w przypadku klocków Lego czy Cobi.

Na które klocki postawić ostatecznie?

Każde z wymienionych zabawek – klocki Lego, klocki Cobi oraz klocki Playmobil, warte są zakupu i sprawią dziecku mnóstwo frajdy. Wszystko jest kwestią wyboru tematyki i ewentualnie poziomu cen. Z tych trzech rodzajów klocków, warto wyróżnić Lego za jedną szczególną cechę. Klocki z różnych serii swobodnie można ze sobą mieszać i tworzyć całkowicie nowe konstrukcje, które podpowie nieograniczona wyobraźnia dziecka. W przypadku Cobi oraz Playmobil nie ma aż tak wielkich możliwości. Tutaj zabawa odbywa się w ramach zakupionych zestawów.