Książeczka multimedialna dla dzieci – jak wybierać?

Książeczka multimedialna dla dzieci to rewelacyjny pomysł na prezent dla maluchów w wieku przedszkolnym. Dotychczas obwiązująca definicja książki zostaje stopniowo wypierana przez rewolucyjne czytanki, które uczą najmłodszych interakcji z otoczeniem, analizy przeczytanego tekstu oraz wielu innych przydatnych umiejętności. Sprawdź, którą książkę multimedialną wybrać dla swojej pociechy!

Który rodzaj książki multimedialnej dla dzieci jest najlepszy?

W sklepach z zabawkami oraz w księgarniach z bogatszym asortymentem można znaleźć różnego rodzaju książeczka multimedialna dla dzieci. Ilość ich wariantów jest wręcz odzwierciedleniem  nieograniczonej fantazji dzieci. Niektóre z nich swoją formą nie różnią się niczym od klasycznej książki, jednak ich zawartość okazuje się być znacznie ciekawsza. Nie są to typowe czytanki, lecz historie wchodzące w pewną interakcję z dzieckiem. W większości przypadków zamiast czytania kolejnych ciągów liter poniekąd zmuszają malucha do wykonywania setek pomniejszych czynności, artykułowania i komunikowania swoich potrzeb. Książki tego rodzaju można śmiało nazywać „inteligentnymi podręcznikami”, które uczą przez zabawę. Zupełnie inną formą charakteryzują się książeczki multimedialne posiadające wbudowane ekrany, głośniki lub systemy rozpoznawania mowy. Stanowią one produkt przejściowy pomiędzy klasyczną książką a nowoczesną zabawką, oferującą dziecku szereg funkcji, które będą stawiały przed dzieckiem przeróżne wyzwania nakierowane na jego rozwój.

Czy nowoczesne zabawki są bezpieczne?

Książeczki multimedialne dla dzieci, podobnie jak tysiące innych zabawek, pojawiły się stosunkowo niedawno na rynku. Z tego powodu część rodziców z pewną dozą nieufności spogląda na zabawki wykraczające poza utartym schematom. W rzeczywistości inteligentne książeczki stanowią gwarancję rewelacyjnej zabawy, zachowując jednocześnie ciągłość procesu uczenia podstawowych umiejętności. Nauka pisania, czytania, śpiewania lub rysowania jeszcze dekadę temu wyglądała zupełnie inaczej, natomiast dziś może być o wiele bardziej zróżnicowana i oryginalna. Warto korzystać z nowych serii zabawek i produktów, które dopiero zaczynają zdobywać popularność w Polsce. Większość z nich została dokładnie przetestowana, więc wpływ tego typu gadżetów na rozwój dziecka jest korzystny. Wybierz jedną z wielu książeczek multimedialnych i zaoferuj swojemu dziecko oryginalny prezent! W XXI wieku książki nie muszą już posiadać wyłącznie klasycznej formy – wręcz przeciwnie, im ciekawszy pomysł, tym lepiej.