LEGO dla najmłodszych – jakie zestawy wybrać?

Rodzice swoim pociechom często w formie prezentu oferują produkty marki LEGO ze względu na jej wysoką jakość, ciekawy design, a także renomę. Które z oferowanych przez tę kultową firmę zestawów sprawi się najlepiej w przypadku najmłodszych dzieci? Sprawdź, czym powinny cechować się takie klocki oraz, które z zestawów można zaliczyć do kategorii LEGO dla najmłodszych.

Odpowiednie zestawy LEGO dla najmłodszych – czym  powinny się charakteryzować?

Zestawy LEGO dla najmłodszych są dostosowane do możliwości dziecka w danym wieku. Z tego względu składają się one z większych elementów. Na produktach marki LEGO można znaleźć specjalne oznaczenia. Dzięki nim rodzic ma możliwość precyzyjnie ocenić, czy dany produkt jest dostosowany do wieku jego pociechy. Klocki powinny dla malucha być łatwe w chwytaniu, a także rozłączaniu. Do produktu tej marki są dołączone nieskomplikowane instrukcje, dzięki którym dziecko jest w stanie czerpać pełnie satysfakcji z zabawy. Inną niezwykle istotną kwestią szczególnie w przypadku produktów skierowanych do najmłodszych użytkowników jest spełnianie przez nie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Firma LEGO niezwykle dba o te kwestie i przed dopuszczeniem do sprzedaży klocki przeszły odpowiednie testy.

Wysokiej jakości produkty LEGO dla najmłodszych – dlaczego warto w niego zainwestować?

Produkty LEGO dla najmłodszych słyną z wysokiej jakości. Z tego względu mogą być użytkowane przez pociechę przez długi czas. Dodatkowo mogą one posłużyć również młodszemu rodzeństwu, a nawet następnym pokoleniom. Klocki firmy LEGO skierowane do najmłodszych zachęcają dzieci do samodzielnego wymyślania nowych historyjek oraz odgrywania scenek wraz z przyjaciółmi. Dzięki nim pobudzona jest wyobraźnia oraz kreatywne myślenie pociechy. Tak młody wiek to również ważny czas, kiedy kształtowane są przez najmłodszych umiejętności manualne, jak również logicznego myślenia. Taka zabawka nie tylko dostarczy masę dobrej zabawy, ale dodatkowo wesprze harmonijny rozwój malucha.

Przykładowe zestawy oferowane przez markę LEGO odpowiednie dla  najmłodszych

LEGO dla najmłodszych to zróżnicowane propozycje. Dzięki temu rodzic może bez problemu wybrać produkt dostosowany do zainteresować i preferencji dziecka. Lego Duplo Ciężarówka to doskonała propozycja dla przedszkolaków, którzy pasjonują się pojazdami. Dzieci oprócz możliwości tworzenia różnego rodzaju konstrukcji mogą nauczyć się alfabetu, a także szlifować umiejętności językowe. Z kolei Samolot Lego City przywodzą na myśl dziecku wakacyjny czas i stwarzają idealne warunki to tworzenia ciekawych historii. LEGO City 60250 Samolot Pocztowy to produkt, który mogą użytkować dzieci od 5. roku życia. LEGO DUPLO, Pudełko z serduszkiem to z kolei okazja dla dziecka złożenia różnego rodzaju przedmiotów. Maluch może wybierać spośród aż 15 różnych propozycji, zaczynając od kaczuszki, na kwiatku skończywszy. Dla pasjonatów zwierząt i jazdy konnej idealnie sprawdzą się takie propozycje jak LEGO DUPLO, Stadnina i kucyki oraz LEGO DUPLO, Zwierzęta gospodarskie.