LEGO Star Wars – z czego wynika ich popularność?

Klocki to jedna z ulubionych zabawek dla dzieci. Nie dość, że rozwijają one wyobraźnię, to też pokazują, że dziecko może tworzyć swój świat. To zabawka, która jest znana już od wielu pokoleń, chociaż producenci nieustannie rozwijają swoje produkty. Tak, by cały zwiększyć sprzedaż, a klientom dać produkt najwyższej jakości. Lego to firma będąca klasą samą w sobie. Postanowiliśmy przeanalizować model klocków Lego Star Wars i zastanowić się nad ich fenomenem.

Klocki Lego to absolutna legenda

Jednym z najważniejszych punktów, które sprawiają, że Lego to fenomen, to ich popularność. To marka, która produkuje klocki już od ponad 90 lat i na niej wychowało się niejedno pokolenie dzieci. W Polsce w okresie PRL był to prawdziwy rarytas, chociaż nie był on dla każdego dostępny. Marka tak mocno przoduje nad innymi, że mówimy „klocki”, a najbardziej oczywistym skojarzeniem jest „Lego”.

Produkty duńskiej marki stały się wręcz mocno pożądane przez dzieci właśnie dlatego, że odpowiada ona gustom młodzieży. Jeżeli jest zainteresowanie daną postacią bajkową, serialową czy też pewnym zjawiskiem, to Lego od razu wypuszcza klocki i tym samym potęguje chęci dzieci do ich zakupu. Lego swój sukces zachęca nie tylko temu, że żywo reaguje na światowe trendy. Również temu, że każdy z elementów klocków jest dokładnie dopieszczony, co sprawia, że dzieci chętnie się nim interesują. Klocki dokładnie odpowiadają rzeczywistym modelom poprzez dokładne odwzorowanie każdego detalu. 

Jeżeli mówimy o klockach w kontekście absolutnej legendy jaką jest Star Wars, to biorąc do ręki Lego Star Wars Szturmowiec widzimy dokładnie stworzoną postać i tym samym dziecku łatwiej jest o zakupienie takich klocków, które pozytywnie kojarzą się jej z wizerunkiem filmowym. Trzeba pamiętać, że „Gwiezdne Wojny” to prawdziwa saga, więc zdarzyło się jej wychować niejedno pokolenie.

Zakup klocków Lego Star Wars to świetny krok do rozwijania kreatywności

Popularność klocków Lego Star Wars wynika z tego, że cała saga jest już kultowa. Chyba nie ma osoby na świecie, która nie zna Darta Vadera czy Anakina Skywalkera. Z każdą częścią przybywało fanów i wydaje się, że w przyszłości również będą tworzone kolejne filmy tej serii. 

Co jednak istotne, to zaufanie rodziców względem klocków Lego. Łatwiej jest zakupić produkt, który ma pewną renomę i ma pozytywne oddziaływanie na dziecko. Klocki służą przecież rozwijaniu kreatywności, ale też umiejętności, które są dzieciom coraz bardziej obce jak cierpliwość czy spokój. Ułożenie takiego modelu jak Lego Technic Star Wars wymaga tego, by być dokładnym w każdym detalu. Jest to też świetna zabawa dla rodziców, którzy równie dobrze mogą być fanami „Gwiezdnych Wojen”. Mogą oni sami przeżywać tę zabawę w stopniu nie mniejszym niż ich własne pociechy. To idealny prezent z okazji urodzin czy świąt, tak więc jak najbardziej warto po nie sięgnąć. Gwarantujemy, że jest to zabawa na długie godziny.