Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek w 2018 roku

Zabawki to przedmioty, bez których nie wyobrażamy sobie dzieciństwa. Są nie tylko doskonałą formą rozrywki dla dzieci, ale także motorem napędowym dla rozwoju małego człowieka. Wpływają one zarówno na rozwój motoryki, ale również na rozwój społeczny.
Jak dzieci wybierają zabawki?

Jak wiadomo na każdym etapie życia dziewczynki i chłopcy chcą bawić się innymi rzeczami. W wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym płeć przeciwna jest dla dzieci „fuuuj” i chcą bawić się w towarzystwie maluchów tej samej płci co one same. A co wpływa na wybór zabawek do wspólnych przygód?

Po pierwsze oczywiście rówieśnicy. To oni często warunkują to, co podoba się dziecku. Z resztą bardzo podobnie jest u dorosłych, gdyż człowiek jest istotą stadną i chce pasować do grupy. Poza nielicznymi wyjątkami oczywiście. Drugim czynnikiem warunkującym wybór zabawek jest reklama – zarówno ta w TV jak i w internecie. Z tych mediów czerpiemy informację o tym, co aktualnie jest modne i fajne.

Jaka zabawka dla dziewczynki?

Niezmiennie od wielu lat dziewczynki najbardziej lubią bawić się lalkami różnego typu, a także „w dom”. A czy na przestrzeni lat coś się zmieniło? Jak wiadomo każde pokolenie ma swoje zabawki i chociaż moda jest chwilowa to dla tego konkretnego jest najlepsza i najfajniejsza. Sprawdźmy, po jakie zabawki najchętniej sięgają dziewczynki w roku 2018.

Zestawy Play Doh

Ciastolina, podobnie jak inne masy plastyczne, rozwija nie tylko kreatywność dzieci, ale też pracę dłoni i paluszków dziecka. Żywe kolory oraz przyjemna w dotyku masa pozwala na tworzenie najróżniejszych kształtów i figur.

Najpopularniejsze zestawy dla dziewczynki to:

  • Dentysta
  • Makaronowa Zabawa
  • Salon Fryzjerski Rainbow
  • Ośmiornica

Każdy z zestawów, poza kubeczkami wypełnionymi kolorową ciastoliną, zawiera plastikowe elementy, które dzieci mogą wykorzystać w kreatywnych zabawach.

Klocki dla dziewczynek

Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek to także klocki. Te najczęściej wybierane przez dziewczynki to zestawy z księżniczkami lub lalkami mieszkającymi w domkach czy zamkach. Duża liczba dodatkowych klocków dozwala na złożenie samochodu dla figurki – dziewczynki lub parku, w którym można pobawić się z pieskiem. Zestawy często łączą się ze sobą. W ten sposób możemy dobierać dodatkowe zabawki, jak basen, szpital czy furgonetkę.

Lalki Bobasy

Dla dziewczynek, zwłaszcza w wieku przedszkolnym, głównym autorytetem do naśladowania jest oczywiście mama. Dlatego chętnie sięgają po lalki – bobasy, którymi mogą się opiekować, zmieniać pieluszki czy zabierać na spacery w wózku.

Na półkach sklepowych znajdziemy lalki interaktywne, które płaczą, śmieją się, a nawet siusiają. Niektóre posiadają opcję mrugania czy chrapania, więc wybór jest naprawdę ogromny.

Lalki barbie

Starsze dziewczynki z pewnością będą zainteresowane zabawkami Barbie, szczególnie lalkami. Mają one wygląd dorosłej kobiety, a te z filmów i bajek dla dzieci przypominają ulubione bohaterki dziecka. Do lalki – dziewczyny możemy kupić też chłopaka, dziecko czy pieska.

Zestawy z bohaterkami filmów popularnych w roku 2018, czyli Project Mc2 czy L.O.L. poza samą lalką mają dołączone szerokie dodatkowe wyposażenie. Standardem są dodatkowe zestawy ubrań czy akcesoria do włosów lalki.

Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się domki dla lalek Barbie, gdzie samodzielnie dziecko może dobrać elementy wyposażenia, stworzyć garderobę czy bawić się w rodzinę.

Dekoracja ubrań i tworzenie biżuterii

Drugą propozycją dla starszych dziewczynek są kreatywne zestawy do tworzenie biżuterii czy dekoracji ubrań. Cekiny i koraliki do ozdobienia bluzki czy spodni, koraliki do stworzenia bransoletki czy naszyjnika, a także wiele więcej kreatywnych zabawek są dla dziewczynek bardzo atrakcyjną formą zabawy.

Taka propozycja spotka się z aprobatą dziewczynek o artystycznych duszach, które chcą spróbować swoich pierwszych kroków w modzie i tworzeniu własnych propozycji.