Namiot dziecięcy TIPI

Namiot TIPI dla dzieci – doskonały pomysł na prezent

Chyba każdy się zgodzi, że wybór prezentu dla dzieci jest w dzisiejszych czasach nie lada wyzwaniem. Pośród setek możliwości zalewających nas z każdej strony gdy tylko przekroczymy próg sklepu z zabawkami lub marketu, kiedy jedno kliknięcie otwiera przed nami niemal nieograniczony dostęp do towarów lub usług – ciężko jest odnaleźć coś co byłoby prawdziwie wartościowe i unikatowe, coś co byłoby jednocześnie twórcze i bezpieczne, i co dla nas najważniejsze spodoba się dziecku, które jak wiadomo jest najsurowszym i najszczerszym z krytyków. Dorośli nieustannie prześcigają się w nowatorskich konceptach i wyszukanych formach podczas gdy recepta na sukces jest najczęściej bardzo prosta. W tym przypadku jest to po prostu – TIPI.

Co kryje się w dziecięcych marzeniach?

Receptą na sukces w naszym prezentowym zmaganiu, jest zamknięcie na chwilę oczu, puszczenie wodzy fantazji i przeniesienie się na moment w świat dzieciństwa. Co zobaczymy? Co jest prawdziwie ważne dla dzieci? W niezwykłym świecie dziecięcego pokoju, pośród niezliczonych zabawek, ukryty między marzeniami, stoi dostojnie On – może być fortem, bazą, domem, rakietą, kryjówką lub zamkiem księżniczki. Namiot dziecięcy TIPI – niezastąpiony element dziecięcych zabaw, idealny prezent, twórca najlepszych wspomnień.

Czym jest?

Namiot dziecięcy TIPI swoją formę zawdzięcza pierwowzorowi, którym były domostwa indiańskie, nie jest jednak, wbrew pozorom, ograniczony tylko do swego pierwotnego przeznaczenia. Świadczy o tym już znaczenie nazwy, oznacza ona właśnie: „miejsce gdzie się żyje” i jest niezwykle adekwatna dla tej dziecięcej „zabawki”, ponieważ niemal każde dziecko marzy o swoim ukrytym miejscu, gdzie będzie mogło się oddać zabawie, gdzie misie i lalki znajdą swój domek, gdzie wyobraźnia przyniesie niezwykłe przygody, bajki będą brzmieć najlepiej a dorośli bez zaproszenia nie będą mieć wstępu. Jest to prosta konstrukcja, w której tkanina naciągnięta jest na stożkowy stelaż, złożony z kilku tyczek. Ta prostota daje wbrew pozorom niemal nieograniczone możliwości twórcze, ponieważ znaleźć możemy namioty o przeróżnych wielkościach, pokryciach, tkaninach, wzorach i kolorach. Dzięki tak szerokiej ofercie, bez trudu każdy może znaleźć coś odpowiadającego przygotowanemu budżetowi i nadaje się praktycznie na każdą okazję. Nie zajmuje dużo miejsca, jest łatwy do złożenia i przechowywania często zaopatrzony w wygodny pokrowiec. Tego typu konstrukcja to wspaniałe miejsce zabaw zarówno w domu jak i w ogrodzie, dzięki czemu daje dziecku możliwość, również zabawy na świeżym powietrzu.

Dlaczego najlepszy?

Bez trudu znajdziemy kilka powodów przekonujących nas o tym, że nasz wybór jest najlepszym pomysłem na prezent dla dziecka, zaczynając od tych banalnych – technicznych, kończąc na tym co jest najistotniejsze dla samego obdarowanego.
Dlaczego więc jest najlepszy:

 • bogaty wybór tkanin i kolorów;
 • zróżnicowanie cenowe;
 • różnorodność rozmiarów;
 • wygoda składania i przechowywania;
 • bezpieczeństwo użytkowania;
 • możliwość korzystania zarówno w domu jak i w plenerze;
 • rozwijanie wyobraźni dziecka, poprzez dawanie różnorodnych możliwości;
 • kształtowanie różnych postaw i zachowań, poprzez różne zabawy;
 • stwarzanie miejsca komfortu i prywatności;
 • możliwość wspólnego spędzania czasu z dzieckiem;
 • uniwersalność okazji;
 • i wiele innych…

Wyliczać można by jeszcze długo, ale nie jest to już chyba konieczne. Na tym etapie nie ma już chyba wątpliwości, że dotarliśmy do kresu naszych długich poszukiwań, bo jest on po prostu najlepszym pomysłem na prezent dla dziecka i to praktycznie na każdą okazję.