Prezent dla 2 letniej dziewczynki

Prezent dla 2 letniej dziewczynki – 10 pomysłów

Zakup prezentu dla malucha może być naprawdę kłopotliwy – szczególnie jeśli sami nie mamy dzieci i kompletnie nie orientujemy się, co będzie odpowiednie. Na rynku dostępna jest cała masa zabawek i gadżetów – które z nich wybrać? Koniecznie sprawdź poniższe pomysły na prezent – znajdziesz tu zarówno tańsze, jak i bardziej kosztowne opcje, z których można wybierać w zależności od zasobności portfela.

1. Rowerek biegowy

Dwa lata to świetny wiek na rozpoczęcie nauki jazdy na rowerze. Najlepszym sposobem, by przygotować malucha do jazdy na rowerze z pedałami, jest zakup rowerka biegowego. Dzięki niemu dziecko uczy się utrzymywać równowagę, dzięki czemu bez problemu ominie etap jazdy na rowerze z bocznymi kółkami. Jazda na rowerze wspomaga także rozwój motoryczny, poprawia kondycję i jest niezawodny w celu rozładowania niespożytej dziecięcej energii. Rowerek biegowy dobrej firmy, jak na przykład PUKY, kupimy już za około 300 zł.

2. Kuchenka i akcesoria do gotowania

Kolejny prezent na 2 urodziny dziewczynki z wyższego pułapu finansowego to kuchenka do gotowania. Najlepsze w tej kategorii są kuchenki drewniane, wyposażone w palniki, piekarnik, a niekiedy także zlew. Aby zabawa była możliwa, warto zainwestować także w dodatki – niewielkich rozmiarów garnki, patelnie i akcesoria (łyżki, chochle). Jeśli wiemy, że dziecko posiada tego typu kuchnię, dobrym pomysłem będzie postawienie na zakup jedzenia do zabawy. Może być wykonane z różnych materiałów – plastiku, filcu lub drewna. Plastikowe i kartonowe będzie najtańsze, jednak drewniane lub wykonane ręcznie z filcu wygląda o wiele bardziej estetycznie i posłuży na dłużej.

3. Klocki

Ponadczasowy prezent dla 2 letniej dziewczynki to oczywiście klocki. Na tym etapie odpowiednie będą jeszcze dość duże klocki, które dziecko będzie pewnie trzymać w dłoni. Możemy wybrać któryś z zestawów Lego Duplo lub klasyczne klocki drewniane w atrakcyjnych kolorach. Ciekawym rozwiązaniem będą tak zwane „klocki wafle”, które łączą się dzięki zachodzącym na siebie ząbkom i świetnie nadają się do budowania domków.

4. Gra planszowa

Może się wydawać, że 2-letnie dziecko jest za małe na gry planszowe. Nic bardziej mylnego! Istnieją gry stworzone z myślą o dzieciach w tym wieku. Świetna będzie na przykład gra „W ogrodzie” firmy Haba, w którą z powodzeniem zagramy z tak małym dzieckiem.

5. Domek dla lalek

Domek dla lalek do wymarzony prezent dla dwuletniej dziewczynki. Jeśli pozwalają nam na to fundusze, spełnijmy marzenie niemal każdej małej damy! Warto wybrać domek wykonany z drewna i estetycznie ozdobiony tapetami czy wykładzinami. Niezbędnym dodatkiem są elementy wyposażenia wnętrz – stolik, krzesła, kanapa, łóżko oraz wystrój kuchni i łazienki.

6. Zestaw kreatywny

Warto także kupić prezent, który będzie rozwijał kreatywność dziecka. Istnieją gotowe zestawy – np. do robienia pieczątek, naklejania, przeplatania czy ugniatania ciastoliny. Można także stworzyć taki zestaw samodzielnie, kupując kolorowy blok rysunkowy wraz z naklejkami, pieczątkami itp. Przy odrobinie umiejętności manualnych można samemu wyciąć elementy z kolorowego kartonu, które dziecko będzie mogło dowolnie układać i przyklejać, tworząc własny obrazek. Przy niewielkim nakładzie finansowym jesteśmy w stanie stworzyć atrakcyjną zabawkę dla malucha!

7. Książka

Rynek wydawniczy książki dziecięcej jest pełen świetnych, wartościowych tytułów. Sam rok 2018 to setki premier nowych książek dla dzieci! Jak wybrać coś co zachwyci małą czytelniczkę? Najlepiej zapytajmy rodziców, czy ich pociecha ma ulubionych bohaterów książek i kupmy nowe części serii. Możemy też kierować się zainteresowaniami dziewczynki – jeśli lubi roboty, kosmos, księżniczki lub krokodyle – znajdźmy w księgarni książkę na dany temat. Błysk w oku obdarowanej gwarantowany! Przy zakupie kierujmy się wiekiem, dla jakiego przeznaczona jest książka. Nie ma sensu inwestowanie w tytuł na wyrost, który i tak przeleży na półce rok lub nawet kilka. Postawmy na to, co zainteresuje dziecko w tej chwili.

8. Puzzle

Kolejnym uniwersalnym pomysłem na prezent będą puzzle. Dla 2-letniego dziecka odpowiednia będzie układanka, która składa się z około 20-30 elementów, najlepiej dużych, z grubego, odpornego kartonu. Przy wyborze wzoru znów najlepiej kierować się upodobaniami dziecka.

9. Przytulanka

Kiedy już naprawdę nie wiemy, co kupić dla dziewczynki, zdecydujmy się na prezent, który nigdy nie zawodzi – przytulankę. Maskotki dla dziewczynek to zawsze dobrze trafiony prezent. Pluszowy zwierzak na pewno podbije serce dziecka i stanie się jednym z ulubionych towarzyszy zabaw. Postawmy raczej na zabawkę niewielkich rozmiarów – gigantyczny miś może okazać się problematyczny, np. w małym mieszkaniu czy ciasnym dziecięcym pokoiku.

10. Płyta CD z muzyką lub audiobookiem

Na rynku jest sporo wydawnictw płytowych dla dzieci – z piosenkami i audiobookami. Jaki prezent dla dziewczynki będzie więc najlepszy? Wybierzmy płytę z klasycznymi dziecięcymi piosenkami. Najlepiej przesłuchać fragmenty piosenek z danego zestawu w internecie – zwróćmy uwagę na oprawę muzyczną, wokalistów, teksty piosenek. Warto, by były to utwory nagrane na wysokim poziomie, dzięki którym dzieci od małego mogą słuchać dobrej muzyki i kształtować swój gust. Jeśli zdecydujemy się na zakup audiobooka – wybierzmy ten czytany przez znanych i lubianych aktorów i lektorów, np. Jerzego Stuhra czy Edytę Jungowską.