Wykonane laurki dla naszych mam na Dzień Kobiet 2019

Wykonanie laurki dla naszych mam na Dzień Kobiet 2019

Dzień Kobiet to idealna okazja aby pomyśleć i zrobić prezent dla naszej mamy z okazji jej święta.
Ręcznie wykonana laurka czy kartka z wierszykiem będą cenniejsze niż wielki bukiet róż. Laurki na dzień kobiet wykonane własnoręcznie mają szczególną wartość, wręcz sentymentalną na dłużej zostają w pamięci.

Ten wyjątkowy dzień zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższa pora aby wziąć się do pracy i stworzyć samemu prezent na dzień kobiet dla mamy. Skompletowanie wszystkich potrzebnych akcesoriów nie powinno być wielkim wyzwaniem, ani nie powinno być również kosztowne. Pamiętajmy, że przede wszystkim liczy się pamięć i gest. Jeśli dotychczas nie wymyśliłeś jaką laurkę zrobić, a z kolei w internecie jest zbyt duży wybór i nie wiesz na którą się zdecydować, to pozwól, że pokażę Ci jak zrobić prostą i naprawdę prześliczną laurkę. Taka urocza laurka wręczona w Dniu Kobiet gwarantuje łzy szczęścia. Każda mama będzie nią zachwycona.

Wykonanie laurki, wbrew obiegowej opinii wcale nie jest trudne. Wystarczy twarda kartka z kolorowego bloku technicznego, dobrze sprawdza się również bristol.
Kolor tej laurki to sprawa indywidualna, może to być coś z akcentem wiosennym lub ulubiona barwa od waszych mam. Gdy macie problem wybrać, zawsze można posiłkować się kolorami przyjaznymi, które dobrze się kojarzą, czyli niebieskim, zielonym czy żółtym.

Laurka na Dzień Kobiet 2019

W naszej propozycji wycinamy z kartki mniejszy format, który zaginamy tworząc dwie równe połowy. W środku laurki po jej prawej stronie umieszczamy życzenia, najlepiej jak będą one wklejone na białej kartce- dla lepszego kontrastu. Z kolei na lewej wewnętrznej stornie umieszczamy ręcznie wykonany rysunek, mogą to być namalowane najprostsze kwiaty lub serce. Na stronę przednią, tytułową radzę nakleić wcześniej wycięty tulipan z papieru – to tulipany bezpośrednio związane są z Dniem Kobiet.

Wersją dla bardziej zaawansowanych będzie zrobienie laurki w kształcie serca.
Wtedy wcześniej zaginamy kartkę papieru na pół i wycinamy z papieru serce, pamiętając, żeby zostawić jedną stronę nie wyciętą – będzie ona stanowić podstawę laurki.
Ozdobienie laurki, możemy wykonać bliźniaczo do wcześniejszej propozycji lub postawić na coś nowego, unikatowego.

Kartki

Gdy chcemy postawić na coś bardziej tradycyjnego wtedy powinniśmy sięgnąć po kartki na dzień kobiet. Własnoręcznie zrobiona kartka będzie zawsze mile widziana, wiadomo, że można ją wykorzystać również przy innych okazjach. Przestrzenna Kartka Kolorowanka z życzeniami płynącymi prosto z serca to idealny prezent. Będzie ozdobą cały czas, a nie tylko dzień, czy miesiąc, rok. Odpuśćmy kwiaty, niech sobie spokojnie rosną w ziemi, postawmy na kartki okolicznościowe.

Oto krótka instrukcja wykonania takiej okolicznościowej kartki.
Zaczynamy od znalezienia odpowiadającego nam szablonu, który będzie stanowić podstawę kartki z życzeniami, następnie skrupulatnie i dokładnie wycinamy jego boki. Gdy mamy już gotowe elementy wycięte z szablonu na naklejamy je na wcześniej przygotowaną kartkę zgiętą na pół. Jeśli mogę coś podpowiedzieć to miłym akcentem będzie naklejenie dwóch postaci – jednej większej symbolizującej naszą ukochaną mamę , a drugą postać trochę mniejszą obok, jak się łatwo domyśleć to odzwierciedlającą nas samych.

Gdy strona tytułowa jest już gotowa, to zabieramy się za jej wewnętrzną część. Mamy dwie możliwości do wyboru, albo przeszukujemy internet w celu znalezienia ładnego wierszyka, który podoba się nam, ale wiemy również, że spodoba się mamie. Drugą opcją jest próba napisania takiego wiersza samemu – opcja zdecydowanie trudniejsza, ale tekst płynący prosto z serca ma szczególną wartość!
Słowa wierszu spisane na białej kontrastującej kartce wklejamy do środka, dodatkowo możemy całość przyozdobić chociażby świecącym brokatem.

Z takimi własnoręcznie zrobionymi laurkami i kartkami czekamy na święto naszych mam, które przypada również w Dniu Kobiet i wręczamy im wspaniały prezent, który wywoła szczerą radość na ich twarzach i gwarantuję Ci, dzięki temu zostanie zapamiętany jako jeden z najpiękniejszych dni, a te przygotowane drobne podarunki będą im o tym przypominać.