Zabawki do nauki języka angielskiego dla dzieci! Świetny pomysł czy strata czasu?

Jak powszechnie wiadomo, małe dzieci uczą się bardzo szybko. To, co pokażesz swojemu maluchowi, zostanie przez niego w mgnieniu oka przyswojone. Ponadto udowodnione zostało, że mózg najszybciej uczy się, kiedy jest zrelaksowany, w stanie entuzjazmu. Dlatego nie zastanawiaj się nad zakupem zabawki uczącej języka angielskiego dla Twojego dziecka – zrób to jak najszybciej!

Zabawki do nauki języka angielskiego dla maluchów – świetny pomysł czy strata czasu?

Bez wątpienia jest to bardzo dobry sposób na rozpoczęcie z dzieckiem nauki języka obcego. Angielski jest dzisiaj wszechobecny, dlatego warto jak najwcześniej zacząć oswajać z nim swoją pociechę. Czy zabawki uczące języka angielskiego naprawdę pomogą w przyswojeniu i zapamiętaniu pierwszych słówek? Bez wątpienia – tak! Dzieci uczą się najszybciej poprzez zabawę, a więc kiedy czegoś doświadczają. Co to dokładnie oznacza? Nic innego niż fakt, że „wkładanie” wiedzy do głowy poprzez ciągłe powtarzanie materiału jest znacznie mniej skuteczne od dostarczania wiedzy wraz z różnymi bodźcami. Warto zainwestować w naukę połączoną z zabawą, zapewniając dziecku zabawki uczące języka angielskiego.

Zabawki do nauki języka – czyli jakie?

Z pewnością zastanawiasz się teraz, jakie zabawki uczą języka? Odpowiedź jest prosta – takie, które przyciągają uwagę dziecka, na które Twoja pociecha może oddziaływać oraz takie, które oddziałują na nią. Interakcja jest bardzo ważnym elementem nauki, ponieważ przykuwa uwagę. Poza interakcją należy zwrócić szczególną uwagę na stan psychiczny dziecka. Stres związany ze zmuszaniem do nauki wywołuje szereg blokad w mózgu, które ją uniemożliwiają. Aby nauka była efektywna, należy znaleźć odpowiedź na pytanie – jakie zabawki wybrać dla dziecka do nauki języka angielskiego? 

Dziecko najchętniej uczy się, kiedy w jego mózgu wytwarza się dopamina. A tą każdy z nas produkuje wtedy, kiedy mózg oczekuje nagrody, kiedy kojarzy wykonywaną czynność z czymś przyjemnym, a więc – kiedy stres całkowicie schodzi na drugi plan. Jakie więc zabawki wybrać, aby zmotywować pociechę do efektywnej nauki języka angielskiego?

Jakie zabawki uczą języka?

Takie, które przyciągają uwagę dziecka. Zwłaszcza te, z którymi maluch może wejść w interakcje oraz takie, które nie znudzą się szybko. Na rynku dostępne są przeróżne rodzaje, a więc wybór może być trudny. Jakie zabawki najlepiej, najszybciej i najefektywniej uczą języka? 

Dziecku należy zapewnić przede wszystkim swobodę fizyczną i psychiczną – a więc dużo miejsca, w którym będzie mogło odkrywać, eksperymentować i doświadczać. Poza tym, zapewnij mu możliwość wyboru. Teraz zamiast uczyć się, woli pobiegać na dworze? Okej!

W domu zapewnij mu miejsce na układanie słów z puzzli, niech nie boi się porozrzucać kart z nazwami zwierząt, niech wie, że interaktywny chomik, który rozmawia po angielsku nie jest za głośny.