Zabawki edukacyjne dla 3 latka

Idealnym rozwiązaniem na prezent dla 3-latków są zabawki edukacyjne. Sprawdzają się nie tylko jako ciekawa forma zabawy ale są również niebanalnym narzędziem edukacji. Dzieci przy ich pomocy spędzają miło czas oraz nabywają niezwykle przydatnych umiejętności. Obecnie rynek oferuje wiele zabawek edukacyjnych dla dzieci w różnym wieku. Rodzice decydując się na zakup tego rodzaju zabawki stają tylko przed jednym dylematem. Muszą zastanowić się nad tym, która z zabawek będzie atrakcyjna dla ich pociechy.

Zabawka edukacyjna dla 3-latka – którą wybrać?

W zależności od płci dziecka można wybrać zupełnie inną zabawkę edukacyjną, która przypadnie nadzym pociechom do gustu, a tym samym będzie kreować ich kreatywność oraz logiczne myślenie. W Internecie można znaleść wiele zabawek, które z pewnością nie tylko sprawią radość ale również przyczynią się do przyswajania niezbędnej wiedzy.

Zabawki dla trzylatka

W naszej kulturze istnieje przekonanie, że chłopcy uwielbiają spędzać czas podczas zabawy samochodami czy składanie torów wyścigowych. Oprócz samochodów czy torów wyścigowych warto pomyśleć o klockach, dzięki którym dziecko może wykazać się zdolnościami manualnymi.

Zabawki dla trzylatki

Na rynku istnieje wiele zabawek przeznaczonych głównie dla małych dziewczynek.
Do najbardziej nietresujących należą, m.in: lalki czy kuchenki. Zabawa w dom pozwala trzylatce poczuć się dojrzale, a opieka nad lalką kształtuje jej opiekuńczość.

Zabawki neutralne

Mając na uwadze przede wszystkim dobro dzieci nie należy przymuszać ich do określonego sposoby zabawy. Oznacza to, że chłopiec ma prawo do dziewczęcych zabawek i na odwrót. Z myślą o najmłodszych produkuje się również zabawki neutralne, z których mogą cieszyć się zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

Do zabawek neutralnych zaliczamy m.in:

  • manualne układanki,
  • gry zręcznościowe,
  • puzzle,
  • klocki,
  • zabawki muzyczne.

Manualne układanki

Zabawki edukacyjne dla 3 latka powinny rozwijać umiejętności dziecka. Manualne układanki stymulują precyzyjne ruchy rąk, dłoni oraz placów. Dzięki tym zabawkom 3 latki o wiele szybciej nabywają umiejętności manualne, w sposób, który sprawia im radość.

Gry zręcznościowe

Gry zręcznościowe okazuje się jednym z najbardziej popularnych sposób spędzania wolnego czasu z całą rodziną. Wpływają one na wyobraźnie trzylatka. Ponadto rozbudowują jego inteligencję, dzięki czemu dziecko szybciej uczy się nowych rzeczy.

Puzzle

Puzzle to jedna z form zabawy, która pobudza u dzieci wyobraźnie, logiczne myślenie oraz kreatywność. Zabawa puzzlami daje radość nie tylko dzieciom ale również rodzicom, co sprzyja również nawiązywaniu więzi z wszystkim członkami rodziny.

Klocki

Ostatnimi czasy niezwykle popularne stają się klocki. Te zabawki edukacyjne sprawdzają się nie tylko wśród chłopców ale również dziewczynek. Na rynku powstają różne rodzaje klocków z ciekawymi elementami. W ten sposób dzieci mogą rozwijać zdolności manualne, logiczne oraz wyobraźnię.

Zabawki muzyczne

Nic tak nie cieszy trzylatków jak zabawki wykonujące różne ciekawe dźwięki. Kupując dziecku zabawkę muzyczną dajemy mu możliwość umuzykalnienia już od najmłodszych lat. Do zabawek muzycznych należą nie tylko grzechotki ale również różne instrumenty muzyczne, mikrofonu, katarynki i wiele innych.

Zabawki edukacyjne dla 3 latków są idealnym rozwiązaniem zarówno dla rodziców dziewczynki i chłopca. Pobudzają one ich zmysły oraz co najważniejsze kształtują kreatywność, logiczne myślenie oraz zdolności manualne. Trzeci rok życia jest dla każdego dziecka przełomem, w którym łatwiej przychodzi nauka różnych umiejętności. Zabawki edukacyjne nie tylko zaspokajają ciekawość dzieci ale również pomagają rozwijać niezwykle istotne zdolności, np. precyzyjność, równowaga czy cierpliwość.