zabawki-na-rok-dla-dziecka

Zabawki na rok dla dziecka – jakie wybrać?

Niejednokrotnie stajemy przed wyborem zakupu odpowiedniej zabawki dla naszej pociechy. Chcemy, żeby miała odpowiednie funkcje, dostosowana była do wieku naszego dziecka, rozwijała wyobraźnię, a przede wszystkim dawała radość zabawy. Na rynku istnieje mnóstwo zabawek dla dzieci w różnym wieku, dziś przyjrzymy się tym idealnym dla rocznego malucha.

Nie tylko bawi, ale i uczy

Stojąc przed półką z zabawkami zwykle w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wiek dziecka podany na opakowaniu produktu. Ale czy wystarczy zasugerować się informacją, że są to idealne zabawki na rok, żeby kupić coś odpowiedniego? Wszystko zależy od tego, jaką funkcje nasza zabawka ma spełniać. Już w pierwszych miesiącach życia niemowlę zwraca uwagę na dźwięki. Roczne dziecko uczy się kojarzyć dany odgłos z rzeczą, która go wydaje. Dlatego idealnie sprawdzą się zabawki z przyciskami, pod którymi ukryte są różne dźwięki. Roczny maluch zaczyna także budować, potrafi ustawić jeden klocek na drugim. Wybierając do zabawy klocki zwróćmy uwagę na materiał, z którego je wykonano. Odpowiednie zabawki dla dzieci na 1 rok są zrobione z plastiku, silikonu lub pianki. Różnorodność w zastosowaniu materiałów sprawia, że stymulują one percepcję dotykową, a żywe kolory wpływają na percepcję wzrokową.

Brzęczą, piszczą, świecą, czyli interaktywne zabawki

Roczne dziecko, to już maluch bardzo ciekawy świata, który na własną rękę sprawdza, co się dzieje z różnymi przedmiotami. Jak to robi? Nie tylko obraca w rączkach zabawkę, wkłada ją do ust, ale także rzuca nią i uderza, żeby sprawdzić, co się stanie. Dlatego zabawki interaktywne dla dzieci na 1 rok są tak bardzo popularne, a wśród nich wielofunkcyjne kostki. Każda ściana takiej zabawki to szereg przycisków, guziczków, wystających elementów i światełek. Efekty świetlne i dźwiękowe żywo zainteresują każdego malucha.

Moda zabawkowa, czyli najchętniej kupowane zabawki

Może niektórym wyda się to dziwne, ale obok zabawek, które sprzedają się w oka mgnieniu są te, które zalegają miesiącami na półkach. Oprócz ponadczasowych klocków idealnymi zabawkami na rok dla dziecka będą pluszaki, interaktywne zabawki edukacyjne czy koniki na biegunach. Wśród obecnie królujących trendów możemy wymienić także  jeździki. Te małe autka, do których roczne dzieci wsiadają już samodzielnie, idealnie zastępują wózek podczas spacerów.

Niezależnie od tego, na jaki zakup zdecydujemy się dla naszego dziecka, powinniśmy pamiętać, że zabawki na rok mają przede wszystkim sprawiać radość i wywoływać uśmiech na twarzy naszego szkraba.