Jak prać pieluchy bambusowe?

Pieluszki bambusowe są przedmiotem, który zawsze powinien pojawić się w wyprawce niemowlęcia. Jest bardzo uniwersalna, przez co nie ogranicza się do pełnienia jednej funkcji. Może ona posłużyć jako poduszka, kocyk, mata do przewijania czy osłona na wózek. Jednakże podczas tych wszystkich działań staje się podatny na wszelakie zabrudzenia, a nasze maleństwo nie będzie się zabrudzoną pieluszką bawić. Jak prać pieluchy bambusowe? Musimy pamięta, że higienę umieszczamy na pierwszym miejscu i działania utrzymującą ją to częste pranie. Z tego też powodu, zanim weźmiemy się za odświeżanie pieluszki bambusowej pierw poznajmy podstawowe zasady, aby nasze dziecko jak najdłużej mogło korzystać z pieluchy.

Jak prać pieluchy bambusowe?

Na samym  początku jeszcze zanim wrzucimy pieluszkę do pralki zapoznajmy się z jej metką znajdziemy tam informacje dotyczące prania. Warto zaznaczyć, iż bambus jest materiałem delikatnym, dlatego też temperatura w pralce nie powinna przekraczać 30 st. C oraz obrotów 800/min. Nie zaleca się wykorzystanie żadnych wybielaczy, a to za sprawą wykorzystanych wcześniej środków farbujących do pieluszek. Jeżeli nam zależy na żywotności całkowicie zrezygnujmy z wybielaczy. Kolejnym preparatem, którego odradza się stosowanie jest płyn do płukania, gdyż może on wywołać uszkodzenie włókien bambusowych i zmniejszyć ich chłonność. Materiał, jakim jest bambus cechuję się tym, że po każdym praniu staje się coraz bardziej miękki i przyjemniejszy dla skóry, dlatego nie ma potrzeby stosować preparatów zmiękczających. Natomiast co z praniem ręcznym? Otóż ta metoda nie jest rekomendowana, gdyż opiera się na pocieraniu włókien jednocześnie uszkadzając je. W rezultacie zaobserwujemy zjawisko peelingowania. Pranie w wyższej temperaturze nie jest kategorycznie niewskazane, jeśli już istnieje taka potrzeba możemy uprać w temperaturze wyższej pokroju 40- 90 st. C.

Ile prań zniesie pielucha bambusowa?

Wszystko w tej kwestii jest uzależnione od producenta i informacji zawartych na produkcie oraz w jaki sposób będziemy o nie dbać. Jeżeli do prania będziemy podchodzić z głową, czyli bez niepotrzebnego gotowania, bez stosowania wybielaczy oraz osuszanie będzie jedynie prowadzone w suszarce bębnowej, wówczas pielucha może posłużyć kilku dzieciom.

Czy można prasować pieluchy bambusowe?

Jeżeli jesteśmy typem osoby, która zawsze dba oto, aby maluch miał wszystko wyprasowane, wówczas zalecam prasowanie pieluchy w średniej temperaturze. Natomiast, gdy brakuje nam czasu na dodatkowe prasowanie albo kompletnie nie mamy chęci to nie musimy tego zrobić, nie jest to obligatoryjne.