Stroje kąpielowe dla dzieci

Stroje kąpielowe dla dzieci. Jakie dla chłopczyka, a jakie dla dziewczynki?

Stroje kąpielowe dla dzieci, czyli strój jednoczęściowy, kąpielówki i strój dwuczęściowy. Nic bardziej mylnego, obecnie stroje dla dzieci niewiele różnią się od egzemplarzy dla osób dorosłych, a wyborów i możliwości jest bardzo wiele.

Stroje kompielowe dla dziewczynek

Garderoba kąpielowa dla dziewczynek jest niezwykle bogata. Obecnie stroje kąpielowe dla dzieci są bardzo zbliżone krojami do egzamplarzy przeznaczonych dla osób dorosłych. Rynek obfituje nie tylko w jednoczęściowe, wygodne stroje basenowe, ale także w dwucześciowe odsłaniające brzuch plażówki. Stroje uszyte są z eleastycznych, ciągnących się materiałów, w których dziecko może swobodnie bawić się i kąpać. Tkaniny szybko wysychają i nie wchłaniają dużej ilości wody. Ważnym aspektem jest prostota w budowie, aby dziecko mogło szybko włożyć i ściągnąć strój. Projektanci postarali się, aby górna część stroju, czyli stanik przypominał mnini koszulkę, czy inaczej mówiąc stanik sportowy. Umożliwia on swobodne ruchy i dyskretne zakrycie intymnych części ciała. Na górnej części stroju umieszczane są ciekawe nadruki ulubionych postaci z bajek, ale także zdobiące, naszyte aplikacje: kwiatiatowe wzory, cekiny oraz małe pąpony. Całość tworzy atrakcyjne dla dziecka przebranie na plaże. Majtki stroju dwuczęściowego dopasowane są do górnej części. Wykonane z tego samego materiału i koloru, niekiedy mają formę spodenek do pół uda, inne bardziej wyciętych majtek, znanych pod nazwą figi. Ciekawą możliwością stało się dobranie stroju kompielowego dziecka pod strój rodzica, dlatego matki mogą rozkoszować się tym samym krojem i kolorem oraz zdobieniami co ich dzieci.
Całoczęściowe stroje kopielowe dla dziewczynek mogą być również wyjątkowe. Projektanci z wielką starannością dobierają tkaniny, oraz starają się dopasować do wszystkich potrzeb dzieci. Ten rodzaj outfitu plażowego jest również bardzo wygodny ale także atrakcyjny dla najmłodszych. Może być opatrzony kolorowymi nadrukami, zapięciami na plecach lub wiązaniami na szyi oraz nietuzinkowymi ozdobieniami- frędzlami, cekinami czy naszywanymi haftami.

Stroje kąpielowe dla chłopców

Nieprzypadkowo zostało użyte „stroje kąpielowe”, ponieważ nie są to tylko kąpielówki ale także spodenki i specjalne pianki chroniące ciało przed szkodliwymi promieniami słonecznymi UV, oraz otarciami od piasku. Pianki zaprojektowane są tak, by ochraniały uda, brzuch i ramiona, co stanowi całoczęściowy strój składający się ze spodenek połączonych z bluzką. Rodzice coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie zarówno na basen jak i plażę, ponieważ jest to możliwość zapewniająca ochronę skóry i wygodę. Materiał piankowy jest eleastyczny, miły w dotyku a przede wszystkim przepuszczający powietrze. Mimo użycia dużej ilości tej tkaniny na uszycie całoczęściowego stroju, to nie wchłania wody przez co nie staje się ciężka. Jest to świetne rozwiązanie dla małych jak i większych dzieci.
Niestey oferta dla chłopoców jest o wiele uboższa niż dla dziewczynek, jednak oprócz opisanych wcześniej piankowych strojów, projektanci przygotowali w swej ofercie spodenki kąpielowe i tradycyjne majtki- bokserki i kąpielówki. Podobnie jak u dziewczynek, egzemplarze przeznaczone dla chłopców są kolorowe, z bajkowymi nadrukami ulubionych dziecięcych postaci.

Modele dla niemowlaków, dzieci starszych i nastolatków

Dla niemowląt warto wybrać stroje piankowe, oraz odpowiednio dopasowane kąpielówki, które dobrze przytrzymają specjalną pieluchę przeznaczoną do kąpieli. Producenci przygotowali specjalne stroje, które umożliwiają swobodę ruchu najmłodszych dzieci i są przede wszystkim nieszkodliwe, szyte specjalnymi nićmi, które nie powodują otarć i uszkodzeń skóry, bo najważniejszy jest komfort malucha. Dzieci starsze zostały wyposażone w fantazyje stroje kąpielowe, w modnych wzorach i kolorach. Nastolatki natomiast mogą pokusić się o modne modele dopasowane do obecnych trendów. To co łączy wszystkie wspomniane kategorie jest to, że producenci strojów kąpielowych tworzą produkty modne, wygodne i zdrowe dla ciała.