Powrót do szkoły nie musi być kosztowny - tania wyprawka szkolna 2019

Powrót do szkoły nie musi być kosztowny – tania wyprawka szkolna 2019

Wrzesień wielu osobom kojarzy się ze sporym wydatkiem na przybory szkolne dla dzieciaków. Ale czy naprawdę trzeba poświęcić majątek na wyprawkę szkolną? Nie! Poznaj 10 sposobów na oszczędzenie na zakupach back to school!

1. Nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę

Im bliżej września, tym wyższe są ceny w sklepach. Przedsiębiorcy wiedzą, że kiedy przyjdzie początek roku szkolnego, uda im się sprzedać te wszystkie zeszyty, markery i długopisy, więc mogą pozwolić sobie na podniesienie cen. Zakupy na powrót do szkoły warto zrobić już w wakacje, najlepiej w czerwcu lub lipcu.

2. Przygotuj listę zakupów

W ten sposób o niczym nie zapomnisz, ale też nie kupisz niczego, co nie będzie potrzebne. Wyprawka szkolna w sklepach kusi pięknymi wzorami i żywymi kolorami, a więc może się okazać, że mimochodem kupimy więcej, niż pierwotnie chcieliśmy.

3. Zrób zakupy online

Kiedy zbliża się wrzesień, w sklepach stacjonarnych robią się tłumy ludzi, którzy chcą kupić przybory potrzebne na powrót do szkoły. Możemy tego z łatwością uniknąć robiąc zakupy w sklepach internetowych. W dodatku bardzo często okazuje się, że tak jest znacznie taniej!

4. Jeśli nie online, to w hipermarkecie

W dużych marketach bardzo często pojawiają się promocje na przybory szkolne. Dzięki temu kupimy je tam dużo taniej, niż w sklepach papierniczych, czy księgarniach, które znacznie zawyżają ceny swoich produktów.

5. Szukaj używanych podręczników w dobrym stanie

Największym wydatkiem jaki nas czeka przed powrotem do szkoły, będą podręczniki. Nowe potrafią kosztować nawet po kilkaset złotych. Dlatego też warto poszukać używanych. Znajdziemy je na portalach typu OLX albo na kiermaszach książek organizowanych przez szkoły.

6. Skorzystaj z oferty bezpłatnych podręczników

Dzięki Ministerstwu Edukacji, rodzice, którzy są w trudnej sytuacji finansowej, mogą skorzystać z bezpłatnych podręczników. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa.

7. Sprawdź zapasy w domu

Często okazuje się, że wyprawka szkolna, którą zakupiliśmy rok wcześniej okazała się za duża i dziecko nie wykorzystało wszystkiego. Warto sprawdzić czy nie mamy w domu jakichś zeszytów czy długopisów, które nam zostały z zeszłego roku. Dzięki temu można oszczędzić naprawdę sporą kwotę.

8. Szukaj kodów rabatowych i kuponów

W internecie znajdziemy całą masę stron, które oferują przeróżne kody rabatowe, które możemy wykorzystać nie tylko w sklepach online, ale też tych stacjonarnych. Może to być na przykład -50% na wszystko, albo 3 zeszyty w cenie 2. Musimy tylko uważać na datę ważności danego kuponu, bo często okazuje się, że jest on ważny tylko przez kilka dni.

9. Odwiedź sklep z odzieżą używaną

Dziecko w szkole potrzebuje nie tylko zeszytów i długopisów, ale też ubrania sportowego i plecaka. Takie rzeczy możemy znaleźć w bardzo niskich cenach w sklepach z używaną odzieżą. Jeśli dobrze poszukamy, uda nam się kupić plecak, który wygląda jak nowy za zaledwie kilka złotych.

10. Zacznij oszczędzać wcześniej

Warto założyć sobie konto oszczędnościowe i na nim odkładać pieniądze na wyprawkę szkolną. Tak samo dobrze sprawdzi się prosta, staromodna skarbonka. Niezależnie od tego, na który sposób oszczędzania się zdecydujemy, warto pomyśleć o zakupach back to school już kilka miesięcy wcześniej i zacząć odkładać pieniądze. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się tym, że na coś nam nie starczy.

Jak widać, wyprawka szkolna wcale nie musi być droga, a stosując się do tych 10 prostych rad, jesteśmy w stanie naprawdę sporo zaoszczędzić. Warto też pamiętać o ułatwieniach, które przygotowało dla nas Ministerstwo Edukacji i korzystać z nich, kiedy mamy ku temu okazję.